Sprzątanie  Sprzątanie  Sprzątanie

23. edycja akcji Sprzątanie świata - Polska" przebiega pod hasłem:
 „Podaj dalej... drugie życie odpadów".

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. Jego celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Udział w corocznej akcji to wspólna lekcja poszanowania środowiska.
Taką właśnie lekcję odbyli z wychowawcą uczniowie klasy I c, którzy oczyścili z odpadów teren wokół szkoły oraz okoliczne osiedla mieszkaniowe..

Organizatorzy akcji ogłaszają zbiórkę telefonów komórkowych i zużytego sprzętu RTV i AGD. Pozwoli to na modernizację sprzętu AGD w około 500 placówkach służących dzieciom lub osobom starszym i oszczędność nawet 300 kWh energii rocznie! Więcej informacji organizacyjnych znajdziecie tutaj.

Uczniowie i wychowawca klasy I c