Kochani Uczniowie

Wielu z nas zadaje sobie pytanie co robić z elektrośmieciami w swoich domach. Każdy zakupiony przez nas sprzęt po upływie czasu zmienia się w zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE), którego nie wolno wyrzucać do śmietnika razem z innymi odpadami.

Ruszamy z akcją zbiórki ELEKTROŚMIECI w naszej szkole. Jeżeli los planety nie jest Ci obojętny i masz w domu zużyty, popsuty sprzęt elektryczny lub elektroniczny, przynieś go do szkoły i zostaw w dyżurce. Dzięki temu pozbędziesz się niepotrzebnych „elektrogratów", a szkoła zutylizuje je i zamieni na kwiaty, które ozdobią nasz ogród.

Elektrośmieci to wszystkie niesprawne, nieużywane urządzenia, działające na prąd lub baterie. W ramach akcji możesz przynieść: sprzęt RTV/AGD, stare telefony, komputery, lampki biurkowe, baterie, świetlówki, a także wszelkie elektroniczne gadżety.

Elektrośmieci zbieramy do 24 marca 2021 r.
Anna Chaberek