ŚWIATOWY DZIEŃ WODY  ŚWIATOWY DZIEŃ WODY  ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. O tym fakcie nie zapomnieli także uczniowie naszego liceum. Na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty przypominające o tym ważnym wydarzeniu. Uczniowie klas I na lekcji chemii mogli „poobcować" z tą niezwykłą cieczą. Na początku pierwszoklasiści zostali zapoznani z budową, właściwościami i zastosowaniem wody. Dowiedzieli się, dlaczego woda, pomimo tak małej masy cząsteczkowej jest cieczą, dlaczego lód pływa po powierzchni wody, poznali również znaczenie wody dla naszego organizmu. Następnie uczniowie, pod okiem nauczyciela, wykonali ciekawe i barwne doświadczenia, w których woda odegrała główną rolę. Poprzez wspaniałą zabawę mieli okazję obserwować ciekawe i niezwykłe zjawiska.

Bez wody nie ma życia, dlatego pamiętajmy o jej oszczędzaniu!

Sylwia Bortnowska