Drzewoludek  Drzewoludek  Drzewoludek

W ramach projektu „Szkoła przyjazna środowisku"- 15 marca w naszej szkole odbyła się akcja „Drzewoludek".
W wydarzeniu wzięły udział dzieci z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Elblągu. Przygotowaniem zabawy zajęli się uczniowie klasy IC wraz z wychowawcą. Licealiści przywitali młodszych kolegów w sali chemicznej, gdzie przygotowali dla nich pokaz doświadczeń chemicznych (oczywiście pod bacznym okiem nauczyciela). Następnie w auli szkolnej odbyła się dalsza część zabawy, w skład której wchodziły gry, zabawy i quiz ze znajomości odmian drzew. Na zakończenie spotkania grupy miały napisać wiersz lub piosenkę o drzewach, a następnie każda z klas stworzyła klasowe drzewo genealogiczne.
Akcja wywołała uśmiech na twarzach młodszych, jak i starszych uczniów, co oznacza, że była to dobra zabawa, połączona z nauką. Mali goście oznajmili, że z ogromną przyjemnością ponownie odwiedzą naszą szkołę.
Ilona Rogowska, IC