Ogród dydaktyczny  Ogród dydaktyczny  Ogród dydaktyczny

14 listopada 2017 r. rozpoczęto oznaczanie roślin w szkolnym ogrodzie. 55 roślin znajdujących się w 14 kolekcjach otrzyma tabliczki z oznaczeniem kolekcji, którą tworzą oraz nazwą gatunkową polską i łacińską. Powstał również przewodnik po szkolnym ogrodzie dydaktycznym, w którym zamieszczono informacje na temat kolekcji i zdjęcia roślin. Nauczyciele przygotowali karty pracy do prowadzenia zajęć lekcyjnych z języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego a także biologii, chemii, fizyki i geografii. Dzięki temu uczniowie zyskają możliwość odbywania praktycznych zajęć w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Działania związane z wykonaniem tabliczek zostały wsparte finansowo przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Projekt: Ogród dydaktyczny w IV Liceum, uzyskał dofinansowanie w kwocie 1700 zł.

Zapraszamy wszystkich do lektury przewodnika i korzystania z zasobów ogrodu w każdej porze roku